Wspólne latanie - Czarna Góra

Czarna Góra - niedaleko Stronia Śląskiego

W mojej Szkole Latania BIELIK kontakty z byłymi już uczniami, a dziś samodzielnymi pilotami, utrzymuję tak długo jak to możliwe. Spotykamy się nie tylko na wspólnym lataniu, ale także prywatnie, aby razem spędzić trochę wolnego ( od latania )  czasu, powspominać szkolenie, podzielić się wrażeniami i nowymi doświadczeniami.

Często zbieramy się razem aby polatać w nowych miejscach, aby poznać panujące tam warunki i specyfikę startów oraz lądowań. Na takich wspólnych wyjazdach mogę przekazać dodatkową cenna wiedzę o lataniu w danym miejscu, opowiedzieć o swoich doświadczeniach i zagrożeniach jakie można tam spotkać.

W minioną sobotę wybraliśmy się na Czarną Górę k/Stronia Śląskiego. Warunki nie były najlepsze, ale udało nam się przećwiczyć start i lądowanie, które w tym miejscy jest dość trudne nawet przy delikatnym wietrze. Zdobyte dziś doświadczenie na pewno przyniesie pozytywne efekty przy kolejnej wizycie z glajtem na Czarnej Górze.

W tym rejonie jest jeszcze jedna miejscówka, a mianowicie góra Łysiec, która została trochę zapomniana przez paralotniarzy, a która daje duże możliwości wspaniałego latania w termicznych warunkach. To miejsce z pewnością będzie naszym celem w jednej z kolejnych wspólnych wypadów na latanie.

© 2014 - 2017 Szkoła Paralotniowa "Bielik" - Ryszard Najman Projekt i realizacja projekt.etvn.pl & aleproste.pl